villanytűzhely bekötése

A villanytűzhely bekötése többféleképp is történhet

A korszerű konyhákban számos elektromos berendezés található napjainkban, mindegyik esetében a beszerzést követően az első lépés a beüzemelés, amit minden esetben körültekintően ajánlott elvégezni. Nem túl komplikált feladat a villanytűzhely bekötése, ennek ellenére mégis igényel bizonyos alapfokú szakértelmet és amennyiben ezzel az érdeklődő nem rendelkezik, mindenképp javasolt szakember felkérése a munkafolyamat elvégzésére.

A villanytűzhely bekötése történhet napjainkban már klasszikussá váló módon, mégpedig a villáscsatlakozó beiktatásával, amit a fali aljzatba kell majd bedugni. Ez a módszer tűzveszélyesebb, mivel a csatlakozó bizonyos körülmények között túlmelegedhet, ami olvadáshoz és rövidzárlathoz vezethet. A villanytűzhely bekötése tematikában sokkal megbízhatóbb az úgynevezett fix kötés.

A tűzhely üzembe helyezést követően, jelentősen meg fogja növelni az energiafogyasztás szintjét, ami gyengébb hálózatok esetében a Fi relé gyakori kikapcsolását eredményezheti. Ezt elkerülendő, a villanytűzhely bekötése előtt javasolt a rendszer ellenőrzése és ha szükséges, annak bővítése, erősítése.

Szinte mindegyik forgalomban lévő modell beköthető 1 vagy 2 fázis esetén is, de optimális eredmény a 3 fázissal érhető el. Az áramkör elvezetésére is sor kerülhet, attól függően, hogy hová kerül a sparhelt. Ez történhet falon belül vagy azon kívül is, külön erre a célra készült kábelcsatornában. Amennyiben a vásárló szeretné fenntartani a jogát a garanciális időre, mindenképp szakképzett villanyszerelővel kell elvégeztesse a villanytűzhely bekötése munkafolyamatát, mivel egyébként nem lesz jogosult meghibásodás esetén a térítésmentes kárelhárításra.